Diagnostyka informatyczna

Ciekawą i bardzo użyteczną usługą w ofercie Bok 11 Solutions jest diagnostyka informatyczna.

Bardzo często w firmie czy w domu spotykamy się z uciążliwymi problemami informatycznymi, które utrudniają nam pracę czy prywatne wykorzystanie komputera. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie samemu zdiagnozować bezpośrednią przyczynę danego problemu lub znaleźć jego rozwiązania.

Skuteczną odpowiedzią na taki problem może być usługa diagnostyki informatycznej – oparta na dużym doświadczeniu połączonym z wiedzą, wnikliwością, nowoczesną technologią oraz umiejętnościami kreatywnego rozwiązywania problemów i zagadnień.

Przełóżmy to na prosty przykład, dobrze obrazujący celowość zaproszenia mojej firmy Bok 11 Solutions do współpracy w zakresie diagnostyki informatycznej.

W przykładowej firmie X, w związku z bliżej nie zdiagnozowanymi problemami ze osprzętem sieciowym, występują co jakiś czas chwilowe utraty łączności z internetem. Operator telekomunikacyjny w ramach odpowiedzi na reklamacje wskazuje problem w infrastrukturze sieciowej firmy.
Nie trzeba długo opowiadać o negatywnych dla firmy konsekwencjach takiego zjawiska:

  • zerwane przypadkowo połączenia w trakcie chociażby zamawiania u dostawców towaru przez internet (czego skutkiem jest często konieczność ich powtórnego i czasochłonnego wprowadzania),
  • zerwane sesje z bankowością elektroniczną w trakcie realizacji ważnych przelewów,
  • zerwane połączenia z pocztą w trakcie wysyłania strategicznych maili i wiele innych irytujących dla pracowników zdarzeń.

Jeden problem a wiele uciążliwości…

Oczywiście to tylko trywialny przykład, lecz dobrze obrazuje często spotykaną sytuację – bywa że być może drobny problem techniczny jest w stanie utrudniać pracę całej firmie choć w świadomości pracowników pozostaje nieuchwytny i trudny do usunięcia („tak już jest”).

W ramach usługi diagnostycznej zlokalizuję występujące problemy, wskażę co jest ich przyczyną oraz nakreślę najlepszą drogę ich usunięcia a następnie usunę je w ramach odpowiedniej usługi. Co w tym wszystkim najważniejsze – w naprawdę korzystnej cenie.