Serwery – Windows

Jednym z kluczowych punktów mojej oferty jest wdrażanie oraz administracja serwerami i sieciami opartymi o systemy operacyjne z rodziny Windows czyli Windows Server 2012/R2 oraz Windows Server 2008/R2. Mogą one znaleźć swoje zastosowanie w większości firm, a ich wdrożenie powoduje pojawienie się nowych możliwości i usprawnia dotychczasową pracę.

Pisząc o zaletach tego środowiska trzeba wskazać wysoką użyteczność rozwiązań Microsoftu w rozwiązaniach firmowych i tym samym zainspirować osoby decyzyjne w firmach czy organizacjach do rozważań: „a może to się u nas bardzo przyda…”.

Do najbardziej użytecznych zalet systemów Windows Server zaliczyć można:

  • łatwość instalacji i konfiguracji,
  • bardzo duża przyjazność nie tylko w pracy ale również w konfiguracji i zarządzaniu,
  • bardzo duże możliwości całego środowiska,
  • łatwość i precyzja nadawania uprawnień do różnych zasobów jak pliki, foldery, udziały, drukarki i wiele innych.

Kontroler domeny i katalog Active Directory to jeden z najważniejszych zestawów funkcjonalności, jakie daje nam korzystanie z rozwiązań Windows Server. Instalacja kontrolera domeny (lub większej ilości kontrolerów w bardziej rozbudowanej sieci) umożliwia bardzo precyzyjne, szybkie i wygodne zarządzanie dostępem do wszelkich zasobów znajdujących się na serwerach czy stacjach roboczych.

Zapraszam do kontaktu i podjęcia współpracy w zakresie wdrożenia rozwiązania z rodziny Windows Server w Państwa firmie. Być może już nawet krótkie spotkanie i analiza stanu bieżącego Państwa systemu informatycznego pozwoli wskazać wiele zastosowań tego rozwiązania w Państwa firmie i biznesie. Jeśli Windows Server został już u Państwa wdrożony, być może nie wykorzystujecie Państwo jego całego potencjału.