Usługa uzdrawiania infarstruktury informatycznej po przypadkowych specjalistach

W obecnych czasach coraz więcej osób trochę się zna i ma pojęcie o komputerach, serwerach itp. Praktycznie w każdej małej lub średniej firmie jest taka osoba, która posiada podstawowe umiejętności informatyczne, a co za tym idzie wykonuje proste prace związane z infrastrukturą informatyczną np. podłącza drukarki, skanery itp. – choć oficjalnie informatykiem nie jest.

Jednak gdy zaistnieje potrzeba rozwiązania bardziej złożonego problemu informatycznego, który jest pilny a swoją trudnością przekracza umiejętności osób na co dzień pomagających w sprawach IT w firmie, wówczas wzywa się na pomoc zewnętrznego informatyka, zazwyczaj takiego, który akurat dysponuje czasem. I taki przypadkowy informatyk pojawia się w firmie, rozwiązuje problem – na poziomie własnych umiejętności, czasem lepszych czasem gorszych. Na przestrzeni czasu wielu takich „przygodnych” informatyków może dokładać swoje „5 groszy” do firmowej infrastruktury informatycznej. Oczywiście nie musi to mieć negatywnych efektów. Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że takie „łatanie” problemów przez różnych fachowców ma różne skutki. Wielokrotnie również my byliśmy zapraszani, na tej samej zasadzie, do firm do jednorazowych problemów, ale już po pierwszej wizycie, wszyscy nasi klienci zostawali z nami i nie rezygnowali z naszych usług.

Dlaczego? Zawsze, realizując nawet prosty i zlecony doraźnie zakres prac:

  • patrzymy całościowo na ich skutek dla całej infrastruktury informatycznej klienta,
  • przewidujemy skutki naszych działań, tak aby nie miały skutków ubocznych dla innych konfiguracji informatycznych w firmie,
  • pracujemy uczciwie,
  • nawet do jednorazowego zlecenia podchodzimy tak jakby był to początek dłuższej opieki informatycznej – nie stosujemy podejścia „byle tylko jakoś zadziałało, wziąć kasę i się zmyć„,
  • staramy się stosować tylko skuteczne rozwiązania, które niezawodnie rozwiążą problem klienta,
  • usuwamy wszelkie napotkane błędy w konfiguracji sieci i urządzeń.

W związku z powyższym polecamy się w ramach usług związanych ze sprawdzeniem infrastruktury informatycznej w firmie oraz wszelkich usług polegających na wyprostowaniu wszelkich skutków ubocznych działań wcześniejszych, przygodnych informatyków.